Aktuality

40. Stretnutie Lehôt a Lhot Mníchova Lehota - autobusový zájazd

JUBILEJNÉ 40. STRETNUTIE LEHôt a Lhot v MNÍCHOVEJ LEHOTE

Piatok 1.7. - autobus bude pristavený pri obecnom úrade od 7:50 h, odchod najneskôr o 8:00 h.

Prehliadka v bani Cígeľ v obci Sebedražie začne 9:30 h, potrvá vyše 2 hodín, v bani je 14°C, primerane tejto teplote sa oblečte. Na nohách musí byť pevná obuv. Pred vstupom do bane nás vybavia plášťom, prilbou a ďalšou povinnou výbavou. Časť prehliadky pôjdeme vláčikom, časť pešo.

Do Mníchovej Lehoty pôjdeme aj v piatok večer a v sobotu celý deň. Pripomíname, že ubytovanie je bez raňajok, v Trenčíne ale určite bude možnosť kúpiť si v piatok niečo na raňajky.

Vezmite si so sebou dostatok tekutín aspoň na doobedie, hlásia vysoké teploty.

Kto si chce zakúpiť ešte tričko, obecný úrad bude otvorený od 7:30 h, treba si to vybaviť dostatočne včas pred odchodom.

Nezabudnite na osobné doklady, preukazy poistenca aj preukazy ZŤP (kvôli vstupnému) a lieky – tí, čo ich užívajú pravidelne!

A HLAVNE DOBRÚ NÁLADU.

Hornonitriansky banský skanzen – baňa Cígeľ pri Prievidzi. Prehliadková trasa začína jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane. Pokračuje pešou prehliadkou podzemných banských priestorov v hĺbke 80 – 300 m pod povrchom v bývalej časti II. ťažobného úseku. Pešia časť prehliadkovej trasy v bani má dĺžku 566 m jedným smerom. Na vlastné oči môžeme vidieť a osobne si vyskúšať cestu, ktorou baníci každodenne fárali do útrob zeme za prácou plnou nebezpečenstiev a nástrah. Expozícia približuje dejiny hnedouhoľného baníctva na Slovensku v konkrétnych podmienkach hornej Nitry. Vstupné: dospelí 12,- €, deti do 15 rokov 7,- €, študenti, seniori a ZŤP 8,- €. Ak sa nás nazbiera dosť, možno bude ešte zľava. (www.banskyskanzen.sk).

Poobede prehliadka Trenčína – individuálna, možnosť navštíviť Trenčiansky hrad, miestny pivovar Lanius pod hradom a množstvo ďalších zaujímavostí.

Ubytovanie: v Dopravnej akadémii Trenčín (približne 30 minút pešo od hradu). K dispozícii je niekoľko 2-lôžkových izieb hotelového typu cena 24,- €/osobu/noc a internátne izby v cene 15,- €/osobu/noc. Ceny sú bez raňajok. K dispozícii bude kuchynka, bude sa dať ráno napr. uvariť káva.

Do Mníchovej Lehoty by sme šli na program v piatok večer okolo 18-tej hod., kto by chcel radšej ostať v Trenčíne, môže si spraviť aj individuálny program. V sobotu budeme v Mníchovej Lehote celý deň, odchod zo Stretnutia Lehôt by bol v neskorých večerných hodinách, cca 23:00 hod. So skorším odchodom radšej nepočítajte. Vstupné na Stretnutie Lehôt je 30,- € na celé 4 dni (nie sú vstupenky na jednotlivé dni), na mieste 35,- €. Obyvateľom s trvalým pobytom vo Veľkej Lehote vstupenky uhradí obec. Program stretnutia nájdete na Facebooku na stránke Sraz Lhot a Lehot: https://www.facebook.com/Sraz-Lhot-a-Lehot-246410942041920

Doprava je zadarmo. Nenechajte si ujsť ďalší z vynikajúcich výletov, kde sa dobre zabavíme, zaspievame, utužíme priateľstvá a lehotskú súdržnosť.


Zoznam aktualít