História kultúrnych podujatí

33. Stretnutie Lehôt a Lhot 2013 - Veľká Lehota

Veľká Lehota odovzdala putovnú Kroniku Stretnutí Lehôt a Lhot Kostelní Lhotě

Zástupcovia obce Veľká Lehota v pondelok 24.03.2014 odovzdali osobne starostovi Kostelní Lhoty - tohtoročnému usporiadateľovi 34. stretnutia Lehôt a Lhot v ČR Kroniku Stretnutí Lehôt a Lhot.

Naša obec ako posledný usporiadateľ pridala do kroniky zápis o 33. stretnutí spolu s fotografiami a plagátom. Všetkých 33 doterajších stretnutí je zaznamenaných v dvoch kronikách, ktoré sa odovzdávajú v kufríku.

Stretnutie Lehôt a Lhot vo Veľkej Lehote


Naša obec Veľká Lehota po tretíkrát organizovala cez predĺžený víkend od 4. do 7. júla 2013 už 33. stretnutie Lehôt a Lhot /r.1993, r.2003/. Pozvaných bolo 297 českých Lhot a 36 slovenských Lehôt. Bolo ťažké zistiť presný počet obcí s názvom Lhota či Lehota, pretože mnoho z nich je už dnes len časťami väčších obcí alebo miest. Stretnutia sa zúčastnilo 34 českých Lhot a 8 slovenských Lehôt vrátane našej. Podujatia sa zúčastnilo 3 až 5 tis. Lehoťanov, Lhoťanov, rodákov a ostatných návštevníkov z okolia. Najväčšie zastúpenie z českých obcí bolo z Kostelní Lhoty a slovenskej Mníchovej Lehoty. Obec Veľká Lehota financovala toto podujatie výlučne z vlastných zdrojov a sponzorov. Neuspela v projekte komunitného programu Európskej únie „Európa pre občanov“ ani v grantovom programe Slovenskej Sporiteľne, a.s. „Obce bližšie k vám“.


Cena vstupeniek bola stanovená 15 € na štyri dni, predané bolo 292 ks x15 = 4 380 €, darované 279 ks. Na piatok bola stanovená cena 7 €, predané bolo 63 ks x 7 = 441 €, darované 2 ks. Na sobotu bola stanovená cena 8 €, predané 358 ks x 8 = 2 864 €. Spolu sa na vstupnom vybralo 7 685 €. Sponzori /KOVACO 3 000 €, Stavivá Garaj z. B. Bystrice 500 €, Hoťapo Ľ. Víglaský 500 €, Elena Púchla 300 €, Pekáreň Anton Garaj 250 €, AXOL J. Trubiansky 200 €/ spolu 4 750 €. Na hudobné skupiny mala obec výdavky 11 426. Sponzori a vstupné zaplatili náklady na hudobné skupiny.


Pripravený bol bohatý kultúrny program, ktorý začínal vo štvrtok tanečnou zábavou v centre obce, hrala HS Ranč zo Žarnovice. V piatok a v sobotu prebiehal program v dvoch stanoviskách: v centre obce a na amfiteátri. V piatok v centre obce hrala o 13,00 hod. DH Bojnická kapela , o 15,00 hod. Country skupina Texas, od 17,00 hod. DUO Sonet z Trenčína, od 20,00 hod. HS Baróni z Topoľčian hrali tanečnú zábavu. Na amfiteátri vystúpila od 16,00 hod. ĽH Kysucký prameň z Osčadnice, od 17,00 hod. FS Inovec zo Zlatých Moraviec, od 18,00 hod. swingová skupina FUNNY Fellows z Bratislavy, od 20,00 hod. rocková skupina The Patent zo Žiliny. Od 22,00 hod. sa konala slovensko-česká diskotéka na ihrisku TJ.


V sobotu od 9,00 hod. hrala v centre obce DH Topoľanček, od 11,00 hod. Cimbalová muzika Pokošovci z Novej Bane, od 20,00 hod. tanečnú zábavu hrala skupina Eminent z Brestovian. V spoločensko-kultúrnom centre sa o 10,00 hod. konal snem zástupcov Lehôt a Lhot a pozvaných hostí. Na sneme sa dohodlo, kto bude ďalším organizátorom, v r. 2015 to bude Lehota pri Nitre, až v r. 2020 Mníchova Lehota. V rokoch 2016 – 2019 podujatie zatiaľ nemá organizátora. Zástupcovia Kostelní Lhoty, ktorí budú SLaL organizovať v r. 2014, priniesli každému zúčastnenému zástupcovi ako darček pivo vyrábané v ich obci a všetkých srdečne pozvali na stretnutie. O 12,30 hod. sa konal slávnostný sprievod, ktorý sa tiahol od časti Vígľaš. Prvé išli mažoretky z našej ZŠ s MŠ a zástupcovia Kostelní Lhoty. Postupne sa zoraďovali obce podľa toho, ako sa pri príchode zaregistrovali. Prechádzali popred pódium amfiteátra, uvádzajúci o každej obci krátko prítomných informovali. O 13,30 hod. po otvárajúcom výstrele z mínometu starostka obce slávnostne privítala všetkých hostí a odovzdala štafetu starostovi Kostelní Lhoty, organizátorovi podujatia v r. 2014. Ďalej pokračoval program Lehota baví Lehoty, v ktorom sa predstavili žiaci ZŠ s MŠ, mažoretky a FS Čerešnička s pekným programom, s ktorým vystupovali aj na 20. detskom folklórnom festivale „Pod Inovcom“, ktorý sa konal na amfiteátri 9.6.2013. Pekným programom sa predstavila aj na Gajdošská skupina pod vedením gajdoša Dominika Garaja a spevácka skupina Lehotienka pod vedením Heleny Garajovej z Veľkej Lehoty. Okrem toho sa predstavila FS z Mníchovej Lehoty. O nútenú prestávku sa postarali dažďové prehánky. Po nich program s miernym časovým posunom pokračoval zábavnou skupinou MLOCI z Prešova. O 19,00 s obrovským úspechom vystúpila ABBA WORLD REEVIVAL z Prahy, ktorá sa kvôli časovému sklzu vymenila s punkrockovou skupinou KARPINA z Bratislavy. Táto sa už v podvečerných hodinách predviedla na amfiteátri aj s ohňovou šou. Záver programu urobila folk-rock-popová skupina HRDZA a do skorých ranných hodín sa konala opäť slovensko-česká diskotéka na ihrisku. Až na spomínané prehánky bolo pekné počasie, čo je najdôležitejšie na takejto akcii. Tie nás síce neobišli ani v piatok poobede, podujatie však nepokazili podujatie, ľudia dážď prečkali v oddychovom prístrešku zomknutí pri speve a niektorí v budove amfiteátra a TJ. Teší nás, že naplno bol využitý aj oddychový prístrešok postavený práve pre účely tejto akcie.


V nedeľu stretnutie ukončila slávnostná svätá omša, v kostole počas omše a v parku pred kostolom po nej zahrala DH Skýcovanka. Českí priatelia postupne odchádzali domov, až niektorí vytrvalci zostali ešte na futbalový zápas.
Správa zo stretnutia bola prezentovaná aj v spravodajstve televízie Markíza.
Počas podujatia bolo organizovaných množstvo sprievodných podujatí: jarmok remesiel, detské atrakcie, zábavné a športové dopoludnia, výstava historických zbraní, streľba, jukebox párty, výstava fotografií v ZŠ s MŠ, prehliadka skanzenového domčeka a Penziónu pre seniorov. Zabezpečených bolo aj veľa predajných stánkov, návštevníci mali o občerstvenie a nákup suvenírov postarané. Obec zabezpečila záchrannú službu počas celého podujatia, prenosné umyvárne, sprchy a WC, ktoré boli rozostavané po celej obci. Najviac ich bolo pri stanovom tábore, ktorý sa nachádzal na lúke nad a pod amfiteátrom.


Náklady na organizovanie boli 27 404 € – príjmy 13 844 € = 13 560 € bolo doplatené z rozpočtu obce.

33. Stretnutie Lehôt a Lhot bola vydarená akcia, mala veľký ohlas, nestala sa žiadna nepríjemná udalosť a všetci odchádzali domov spokojní. Obec dokázala vytvoriť 4 dni zábavy, všetci zúčastnení mohli zabudnúť na bežné starosti a odniesť si nezabudnuteľné zážitky.


Na záver chceme poďakovať sponzorom, všetkým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii celej akcie a všetkým návštevníkom, ktorí podporili toto podujatie a vytvorili úžasnú atmosféru na 33. stretnutí Lehôt a Lhot.


Zoznam zúčastnených obcí:

1. Kostelní Lhota, okres Nymburk, Stredočeský kraj
2. Horní Lhota pod Blaníkem, súčasť obce Načeradec, okres Benešov, Stredočeský kraj
3. Lhoty u Potštejna, okres Rychnov nad Kněžnou, Královohradecký kraj
4. Řešetova Lhota, súčasť obce Studnice, okres Náchod, Královohradecký kraj
5. Malá Lehota, okres Žarnovica, Banskobystrický kraj
6. Klášterská Lhota, okres Trutnov, Královohradecký kraj
7. Ostrožská Lhota, okres Uherské Hradiště, Zlínsky kraj
8. Jankovská Lhota, okres Benešov, Stredočeský kraj
9. Vysoká Lhota, okres Pelhřimov, kraj Vysočina
10. Dlouhá Lhota, okres Mladá Boleslav, Stredočeský kraj
11. Husí Lhota, okres Mladá Boleslav, Stredočeský kraj
12. Červená Lhota, okres Třebíč, kraj Vysočina
13. Střelskohoštická Lhota, Plzeňský kraj
14. Hroznová Lhota, okres Hodonín, Juhomoravský kraj
15. Kostelecká Lhota, okres Rychnov nad Kněžnou
16. Vranová Lhota, okres Svitavy, Pardubický kraj
17. Lhotka pod Ondřejníkem
18. Lhota pod Libčany, Královohradecký kraj
19. Lhotka u Žďáru nad Sázavou, okres Žďár n/Sázavou, kraj Vysočina
20. Lhota pod Horami, okres České Budějovice, súčasť obce Temelín
21. Suchá Lhota, okres Svitavy, Pardubický kraj
22. Lehota pri Nitre, Nitriansky kraj
23. Lhota pod Hořičkami, okres Náchod, Královohradecký kraj
24. Dolní Lhota u Luhačovic, okres Zlín v Zlínskom kraji
25. Ovesná Lhota, okres Havlíčkúv Brod
26. Hlásná Lhota, okres Jičín, Královohradecký kraj
27. Budatínska Lehota, okres Kysucké Nové Mesto, Žilinský kraj
28. Lhotka u Litultovic, okres Opava, Moravskosliezsky kraj
29. Dolná Lehota, okres Brezno, Banskobystrický kraj
30. Lhota u Vyškova, Juhomoravský kraj
31. Nová Lhota, okres Hodonín, Juhomoravský kraj
32. Kapsova Lhota, okres Strakonice, Juhočeský kraj
33. Dlouhá Lhota, okres Tábor, Juhočeský kraj
34. Jestřabí Lhota, Stredočeský kraj
35. Starojická Lhota
36. Prosenecká Lhota, okres Příbram
37. Tvarožná Lhota
38. Dolní Lhota
39. Mníchova Lehota, okres Trenčín, Trenčiansky kraj
40. Žilinská Lehota, Žilinský kraj
41. Kráľova Lehota
42. Veľká Lehota, okres Žarnovica, Banskobystrický kraj - usporiadateľ

Prečo sme Lehoťania a Lhoťania ?

V Čechách na začiatku 13. storočia za vlády Přemysla Otakara I. a na Slovensku v druhej polovici 13. storočia počas panovania Bélu IV. začali vznikať obce s názvom „Lhota“ a „Lehota“. Dôvod bol jednoduchý – osídliť neobývané alebo po tatárskych vpádoch vyľudnené kraje s lesnou alebo menej hodnotnou pôdou. Z toho dôvodu boli noví osadníci na určitú dobu – lehotu oslobodení od platenia daní a poplatkov.

Ako to začalo :

Prvé historické stretnutie bol v okrese Kolín v Uhlířskej Lhote 10. júla 1981 a zúčastnilo sa ho okolo 1100 návštevníkov zo 40 Lhot z Čiech a Moravy. Slovenské Lehoty a Lehôtky sa pridali v roku 1985, keď sa zúčastnili 5. stretnutia v Novej Lehote okres Hodonín. Na území Slovenska bola prvým usporiadateľom Dolná Lehota pri Brezne, ktorá organizovala 9. stretnutie Lehôt a Lhot v r. 1989. Odvtedy sa české a slovenské Lehoty v organizovaní stretnutí striedali až do roku 1995. Slovenských Lehôt je však 7x menej než českých Lhot a nie každá obec je schopná zorganizovať takúto megaakciu, preto sa prijalo na 15. stretnutí v Mníchovej Lehote pravidlo - 2 stretnutia v Čechách a jedno na Slovensku. Toto pravidlo sa však nedodržiava.

33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013

33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
33. Stretnutie Lehôt a Lhot - 4.-7. júla 2013
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019
Gajdošské fašiangy 2019